Wiele Mam chciałoby przekazywać swoją wiedzę dzieciom, ale boją się, czy na pewno ich umiejętności są na wystarczającym poziomie, czy będą wiedziały jak to zrobić.

W tym artykule chcę obalić kilka mitów związanych z nauką angielskiego przez rodzica:

1. Muszę znać dobrze angielski, aby uczyć swoje dziecko języka.

Naszym zdaniem NIE.

Tak samo nie musisz być magistrem matematyki jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko tabliczki mnożenia, lub po prostu dodawać i odejmować.

Wystarczy, że znasz podstawy, a to każdy zna, ponieważ przerabiał to wiele razy w szkole. Wystarczy Tobie minimalna znajomość angielskiego, aby nauczyć swoje dziecko liczyć, dni tygodnia, lub tego jak nazywają się zwierzątka.

Możesz zaprowadzić kogoś tam gdzie już byłeś.

Dlatego jeśli wcześniej przesłuchasz słówek i przeczytasz otrzymane  materiały z całą pewnością sobie poradzisz, spędzając czas zabawy językowej ze swoim dzieckiem.

2. Szkoła tworzy najlepszą atmosferę do nauki

Nikt nie potrafi stworzyć atmosfery bezpieczeństwa lepiej niż mama. Nikt nie kocha Twojego dziecka bardziej niż Ty. Dlatego najlepsze rezultaty możesz osiągnąć bawiąc się ze swoim dzieckiem w angielski. W ten sposób możesz osiągnąć lepsze rezultaty niż szkoła.

Dzieci najbardziej lubią zabawę ze swoją mamą, a jeśli jeszcze do tego dodasz pozytywne efekty nauki słówek lub zwrotów, wtedy wilk syty i owca cała.

3. Ktoś jest w tym lepszy

Zawsze znajdzie się ktoś kto przygotuje jakąś potrawę lepiej od Ciebie (np. Gordon Ramsey), czy to znaczy, że nie masz przygotowywać obiadów dla swoich dzieci?

Nie zniechęcaj się tym, że nie jesteś na poziomie zaawansowanym. Ważne, że jesteś gotowa się rozwijać i uczyć. To jest połowa sukcesu.

4. Najważniejsze, żeby miał dobre oceny w szkole

Mówią, że jak nauczyciel miał zły humor to powystawiał wszystkim jedynki, a jak dobry to przełożył sprawdzian, albo wstawiał plusy. Czy ocenianie to adekwatna ewaluacja to drugi obszerny temat, ale co najważniejsze, nikt w życiu dorosłym nie będzie przeglądał świadectw.

Życie to nie konkurs świadectw . W końcu Einstein miał poważne problemy z matematyką, a jednak wyszedł na ludzi.

Ale weź to wytłumacz teściowej… 😉

5. Ale ja nie mam na to czasu

Tak, wiem i naprawdę rozumiem. Tylko właśnie o to chodzi, że supermama potrafi wiele zadań wykonać na raz, nieprawdaż?

Wychodząc do przedszkola często poganiasz dziecko- przemyć HURRY UP HONEY

Kładąc dziecko do snu-powiedz KISS MOMMY GOODNIGHT

I wiele, wiele innych krótkich wyrażeń, tworzy powoli w dziecka głowie mały zasób słownictwa w danym języku. To naprawdę nie jest czasochłonne. To jest po prostu nauka instant. Potrzebna jest tylko konsekwencja i wytrwałość.

Już dzisiaj możesz  wprowadzić te dwa wyrażenia, a w ciągu tygodnia zobaczysz już pierwsze rezultaty 🙂

HURRY UP HONEY – pośpiesz się skarbie

KISS MOMMY GOODNIGHT – daj mamie buziaka na dobranoc

6 narzedzi do uczenia ang w domu

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *